nový uživatel zapomenuté heslo

poflakování po Bretagni

Irena Vlahovičová6. 7. 2005

hpim0794 hpim0795 hpim0798 hpim0799 hpim0800 hpim0801 hpim0806 hpim0809 hpim0810 hpim0826-1 hpim0828 hpim0835 hpim0840 hpim0841 hpim0842 hpim0843 hpim0845 hpim0849 hpim0851 hpim0855 hpim0857 na tomto… hpim0875 hpim0883 hpim0884

Janička nás vzbudila sice mile, ale nikomu se moc z vyhřátých spacáčků nechtělo. Měli jsme zaplaceno bez snídaně, takže jsme posnídali z vlastních zásob polívčičky s chlebíkem (ještě stále poživatelných, z Brna). Cíl dnešního dne byl nejzápadnější výběžek z Bretaně - Pointe du Raz. A byli bychom tam určitě dřív, kdybych v hostelu nezapomněla brýle. Naštěstí jsme ujeli jen pár km, takže časová ztráta byla asi 30 minut. Cestou jsme se stavili v městečku Pon Avont. Moc hezké mětečko, kde údajně žil a tvořil Van Gogh. Obchody by tomu odpovídali, snažili jsme se najít potraviny, ale mezi samými galeriemi s obrazy se žádná bagetka nedala najít. Nakonec jsme se ale doptali... Městečkem protékala říčka, kolem které měli vybudovanou krásnou zahradu s mostky a lávkami. Také kamenné WC zavěšené nad potokem bylo neodolatelné. Před odjezdem jsme potkali český pár, který cestuje stopem, chce obkroužit Bretaň jako my, ale má na to měsíc. Snad se jim to poevede.

Další plánovaná zastávka byla ve městě Concarnesu. Krásné přístavní město s neuvěřitelným tržištěm uprostřed pevnosti, která je na samostatném ostrůvku. Koupili jsme si zmrzlinku pro jednoho za 2,50 € (člověk nesmí přepočítávat...), prohlídli si krásné zboží na stánečcích. Pak už jsme spěchali do auta, protože nejzápadnější výběžek nás stále čekal a už bylo pozdní odpoledne.

Parkoviště bylo od nejzažšího výběžku víc jak půlhodiny pěšky a v závěru i dost „exponovaným“ terénem. Takže jsme se z toho celodenního poflakování trošku protáhli. Byly zde krásné výhledy a šíleně fučelo. Z parkoviště jsme vyjížděli skoro ve 20:00, ale rozhodli jsme se spát někde u silnice na podpočívadle a tak jsme jeli co se dalo severovýchodně a po 21:00 jsme zakotvili na odpočívadle. Pochvalovali jsme si místečko jen do té doby, než u nás zastavilo auto a pán nám řekl, že kempování u cesty je ve Fracii zakázané a jesli nás tu uvidí policajti můžeme jít i do vězení... Asi přeháněl, ale i přesto jsme se stany přemístili blíž k silnici, ale zato na ně nebylo vidět ani z jedné strany projíždějícími auty. Spaní ale nebylo nic moc. Silnice byla opravdu těsně vedle nás a hluk byl dost velký, i když toho přes noc moc nejezdilo. Ale po 6:00 ranní už jo!

Ostatní články seriálu

  1. odjezd z Brna
  2. příjezd do Paříže
  3. Paříž
  4. z Paříže do Fougeres
  5. Carnac
  6. poflakování po Bretagni
  7. Saint Malo
  8. mont Saint Michel
  9. domů

Komentáře k článku

Nejsou komentáře k zobrazení. Můžete být první a něco sem napsat.
přidat nový komentář
numeric code

putování | Peterhof, Petro-Pavlovsk, Petrohrad | Někde na fotce je Eva.
putování | výlet: Moat, Irish National Stud, Japanese garden, Roseborough house, Glandalough | Z těch mnoha zákoutí je těžké vybrat nej...
putování | Velký kriváň, Chata pod Grúňom
putování | sobota a Bodies
rodinka | Vojtík v bagru
putování | Carnac
putování | Sibiu - Alba Iulia - ČR (Brno)
rodinka | a z Březníku domů
rodinka | oběd | Část nové vyženěné rodiny... Švagr s rodinou.
putování | cabana Urlea - Breaza - město Făgăraş
putování | mont Saint Michel | lidi chodící po písčinách, kde je zakázano chodit z důvodu rizika tekutých písků a hrozícímu rychlému přílivu
putování | Strečno, Starý hrad | na kopečku hrad Strečno, na řece přívoz
putování | Braşov, Bran, cabana Plaiul Foii | staříčku... Čórtův hrád...
rodinka | večer | Rozbalování hromady svatebních darů.
putování | výlet do Dublinu | Jedna z historický budov Kilkenny.
indiáni, koně a tak... | Zimní indiánské táboření 2005
putování | Novoděvický hřbitov v Moskvě | Hrob Nikity Chruščova
putování | Făgăraş - hlavní hřeben a carmatura Zarnei
putování | Brno, Sighişoara | Nudili jsme se také proto, že nám Flexa trapně tajil existenci jídelního vozu a tak jsme si první pivo mohli dát až po cca 14 hodinách cesty. Nechali jsme ho naživu... Etwas
putování | sobota a Bodies
putování | Brno, Sighişoara | partičky v Sighişoaře
indiáni, koně a tak... | hříbata | několik minut staré hříbě
ostatní | Družinová výprava Modré I. - letní Oslavka | a další objev - ještěrka
putování | Schonbron, Maidstone
putování | výlet na Aranské ostrovy | Místo, kde jsme se rozdělili.
ostatní | dobytí Hádiovky | Vojtův portrét s termoskou.
putování | Belfast, Cairnryan (Skotsko) | Antiamerické postoje jsou zde myslím vyjádřeny dost výmluvně.
rodinka | obřad | První zásadní novomanželský úkol.
feed

Pokud byste ocenili informační kanály na míru, pak si budete muset ještě nějakou dobu počkat... :-(

  • © Flexa 2010, 2011
  • navrhl a vyrobil Flexa
  • šíření obsahu bez vědomí autora není povoleno