nový uživatel zapomenuté heslo

mont Saint Michel

Irena Vlahovičová8. 7. 2005

hpim1004-1 hpim1010 hpim1011 svatá Johanka z… hpim1020 hpim1023 lidi chodící po… písčiná pustina hpim1027 hpim1030 hpim1031 hpim1032 hpim1033 hpim1034 hpim1040 hpim1042 z prohlídky… hpim1055 hpim1063 středověký výtah hpim1071 hpim1072 hpim1077 hpim1079 hpim1087

Čekal nás asi poslední zážitkový prohlídkový den. Sobota už bude jen urychlený přesun do ČR.

Budíček jsme si nedávali, protože v plánu byl jen St. Michel a pobřeží Omaha beach, kde proběhl masakr v roce 1944, při vylodění spojeneckých sil. V příjmeném sluníčku (po dost dlouhé době) jsme se nasnídali a podél pobřeží lemovaného větrnými mlýny jeli k nejnavštěvovanější francouzské památce (s Paříží a Versai). Měli jsme trošku smůlu v tom, že byl zrovna odliv, takže moře bylo dost daleko od nás a celý skalnatý útes byl na písčité planině. Taky to mělo něco do sebe. Parkoviště stálo 4 € a trošku jsme doufali, že tím to hasne. Bohužel vstup do samotné katedrály stál 8 € na osobu. To jsme tedy vzdali. Janča dovnitř šla a mys se zatím kochali pohledy z hradeb a nabírali energii ze sluníčka, kterého jsme si za poslední 3 dny moc neužili. Když Janča vyšla říkala, že to bylo pěkné, ale za 8 € to bylo fakt předražené. A to prý má být poutní místo... St. Michel jsme opustili po 15. hodině a jeli nejkratší cestou na sever do Normandie. Tam jsme ale dorazili až po 17. hodině a tak ten nejlepší památník padlým jsme nestihli. Otevřeno měli jen do 17. hodin. Prohlídli jsme si pár vystavených tanků, děl, zbratní a zbytků munice z 2. sv. války.

No a od této chvíle už nastal jen přesun domů. Takže jsme nabrali jasný východní kurz a jeli dokud jsme neusnuli. Tentokrát asi 50 km před Reims na odpočívadle u dálnice, které se v noci zdálo klidné, ale ráno od 6. hodiny se na něm střídaly snad po 20 minutách dětské zájezdy...

Málem bych zapomněla na posledních 100 km, kdy jsme spánek oddalovali sborovým zpěvem hitů jako Dělání, Statistika nuda je, Ještě som sa neoženil a nejdéle nám vydrželo Generál Laudon, jede přes vesnici.

Ostatní články seriálu

  1. odjezd z Brna
  2. příjezd do Paříže
  3. Paříž
  4. z Paříže do Fougeres
  5. Carnac
  6. poflakování po Bretagni
  7. Saint Malo
  8. mont Saint Michel
  9. domů

Komentáře k článku

Nejsou komentáře k zobrazení. Můžete být první a něco sem napsat.
přidat nový komentář
numeric code

indiáni, koně a tak... | prázdniny 2004 | zákazníci z týdne 4. - 10. 7. 2004 a my
putování | Saint Malo
putování | Paříž
putování | Carnac
putování | cesta z Plaiul Foii do hor
putování | výlet na Aillwee Cave, dolmen Poulnaborne a nějaký hrad | Nejvyšší Irské útesy.
putování | Belfast, Cairnryan (Skotsko) | Svobodný roh...
putování | Sighişoara, Braşov | cestou kolem potůčku jsme se dostali do parku a dál...
indiáni, koně a tak... | Zimní indiánské táboření 2005
rodinka | košíková a besídka
putování | cabana Urlea - Breaza - město Făgăraş
putování | Dowhill, Belfast (Severní Irsko) | Pěšina, která vede ve svahu nad čedičovým pobřežím.
rodinka | tábor Lipnice 2011
putování | Braşov, Bran, cabana Plaiul Foii | snídaně ve městě
putování | Velký kriváň, Chata pod Grúňom
putování | Dowhill, Belfast (Severní Irsko) | Pobřeží po kterém jsme se ráno procházeli.
putování | cabana Urlea - Breaza - město Făgăraş
putování | Velký kriváň, Chata pod Grúňom
putování | Belfast, Cairnryan (Skotsko) | Běžný obrázek v ulicích Belfastu.
ostatní | temný středověk volá
putování | Sighişoara, Braşov | volná zábava v Brašově...
rodinka | Spolek elegantních dam ve Vaňkovce
indiáni, koně a tak... | děti na houbách
ostatní | Družinová výprava Modré I. - letní Oslavka | a další objev - ještěrka
putování | Făgăraş - hlavní hřeben a carmatura Zarnei
putování | sobota a Bodies
indiáni, koně a tak... | prázdniny 2003 | Brněnskej kocour Habakuk.
putování | poflakování po Bretagni
feed

Pokud byste ocenili informační kanály na míru, pak si budete muset ještě nějakou dobu počkat... :-(

  • © Flexa 2010, 2011
  • navrhl a vyrobil Flexa
  • šíření obsahu bez vědomí autora není povoleno