nový uživatel zapomenuté heslo

Petrohrad, Ermitáž

Irena Vlahovičová4. 6. 2004

Nádvoří před…

Nádvoří před zimním palácem, vpravo Ermitáž a Ermitážní divadlo.

Na motivy Vasila…

Na motivy Vasila Blaženého.

Pohled na Krasnyj…

Pohled na Krasnyj Ploščat.

Proto se říká…

Proto se říká Petrohradu Benántky východu.

21.00 v parku

21.00 v parku

Nastavila jsem budík zbytečně na 5.00. Vystupovali jsme až v 6.00 a vlak dál nejel. Našli jsme naši paní průvodkyni výjimečně opět jménem Galina, ale zdá se o něco příjemnější. Zájezd začal snídaní a pak následovala prohlídka Petrohradu z autobusu. To není tak docela přesné - vypadalo to asi takto: když jsme seděli v autobuse spali jsme, pak zastavili na nějakém místě, které stálo za prohlídku tak jsme vyhopskali, a pak zase usli. Teda muži to dodrželi na 100 %, já aspoň část tohoto překrásného města viděla. Ve 12.30 jsme se po dramatickém vyplňování dotazníku v azbuce ubytovali a to stojí za zmínku - móóóc příjemně.

Jen jsmesi zobli něco malého už jsme bgyli zase v autobuse a jili do Ermitáže. Škoda že tou ruštinou víc nevládneme! Paní průvodkyně toho věděla opravdu dost. Vyčerpaného dědečka jsme posadili po 3 hodinách v  kavárně u východu a dali si ještě jedno kolečko za poznáním obrazů. Proběhli jsme snad celou expozici, navštívili spoustu místností ve kterých jsme při první cestě vůbec nebyli, ale ty konkrétní obrazy, za kterými jsme utíkali, už jsme nepotkali.

Překrásným Pitěrem jsme se zpolamrtví došourali domů. Dědeček už odpočívá ale mě s Milanem to nedalo a  vyrazili jsme do nedalekého parku sednout si na trávník. Kdyby jste to viděli - je skoro 21.00, sluníčko vysoko na obloze a v dohledu ani mráček.

Ostatní články seriálu

  1. příjezd, Moskva
  2. Izmajlovský rynk
  3. Kreml
  4. Zagorsk
  5. Suzdal, Vladimir
  6. Moskva a odjezd do Petrohradu
  7. Petrohrad, Ermitáž
  8. Petrohrad, Carské selo
  9. Peterhof, Petro-Pavlovsk, Petrohrad
  10. Novoděvický hřbitov v Moskvě
  11. toulání po Moskvě
  12. Moskva a V.D.N.CH.
  13. Treťjakovská galerie
  14. Moskevský cirkus
  15. odlet z Ruska

Komentáře k článku

Nejsou komentáře k zobrazení. Můžete být první a něco sem napsat.
přidat nový komentář
numeric code

rodinka | Výšlap na Lysou horu
ostatní | temný středověk volá
rodinka | na Umíraydu
putování | výlet na Aillwee Cave, dolmen Poulnaborne a nějaký hrad | Skoro pohlednicová fotka.
putování | Strečno, Starý hrad | kopečky z hradu Strečno
indiáni, koně a tak... | dýmkový kámen | dřevo už žhne, Kulička může začít bafat... z dýmky
rodinka | Výšlap na Lysou horu
putování | Făgăraş - hlavní hřeben a carmatura Zarnei
putování | poflakování po Bretagni
rodinka | košíková a besídka
rodinka | Výšlap na Lysou horu
putování | příjezd do Paříže
putování | Belfast, Cairnryan (Skotsko) | Ta fotka se mi jen líbila. Jinak není ničím moc zajímavá.
indiáni, koně a tak... | hříbata
putování | výlet na poloostrov Dingle | Krásně barevné a veselé domečky na hlavní třídě.
rodinka | tábor Lipnice 2011
putování | Chata pod Grúňom, Jánošikové diery
putování | cabana Urlea - Breaza - město Făgăraş | veget ve městě
putování | výlet na Aillwee Cave, dolmen Poulnaborne a nějaký hrad | Myslím, že těmhle se říká stalagnáty.
putování | Ameriky - lomy a štoly v okolí Karlštejna
rodinka | jarní Lamberk
rodinka | večer | Tančilo se i na stolech.
putování | výlet na Aillwee Cave, dolmen Poulnaborne a nějaký hrad | Tato skalka se nám zdála z té výšky docela malinká. Mohla mít ale tak 20 až 30m.
putování | Paříž
putování | cesta z Plaiul Foii do hor
indiáni, koně a tak... | prázdniny 2004 | němečtí koně
indiáni, koně a tak... | děti na houbách
putování | výlet do Dublinu | Kilkenny je prý jedno z nejhezčích městeček. Tady je v noci při návratu z hospůdky.
feed

Pokud byste ocenili informační kanály na míru, pak si budete muset ještě nějakou dobu počkat... :-(

  • © Flexa 2010, 2011
  • navrhl a vyrobil Flexa
  • šíření obsahu bez vědomí autora není povoleno