nový uživatel zapomenuté heslo

Moskva a V.D.N.CH.

Irena Vlahovičová9. 6. 2004

Památník výzkumu…

Památník výzkumu kosmu stojí nad muzeem.

3...2...1...0

3...2...1...0

šrot

šrot

socialisticky…

socialisticky realistická antika

Za fontánou ční…

Za fontánou ční vysílač Ostankino.

Dnes nás čekala další hodina ruštiny. Pro můj zájem o historii jsem si naklonila pana učitele na svou stranu a nechal se slyšet, že jsem se mu líbila, a že musím být dobrá "učitelnica"...

Po obědě v bance nás strýček poslal do výstavního komplexu V.D.N.CH. Nevěděli jsme do čeho jedem; popsáno nám to bylo muzeum výdobytků socialismu. Měli jsme se podívat do pavilonu kosmonautiky. Památník tohoto oboru byl hned u vysoupení z metra. Tak jsme tam zašli a viděli expozici smutnou, protože pouštěli film, kde ukazovali samé ztroskotané raketoplány. (Mně se to ale moc líbilo. pozn.) No ale odcházeli jsme s úsměvem, když jsme si prohlédli pejsky i s jejich vesmírnými skafandry.

Ale nebylo to ještě pravé V.D.N.CH. To se rozprostíralo na obrovské ploše, asi jako naše BVV. Ovšem pavilony zasvěcené jednotlivým svazovým republikám byly architektonickou perlou. Asi jako když antický chrám se spoustou sloupů všude, kde to jen trochu jde ozdobíte klasy obilí, srpy, kladivy, budovateli a samozřejmě rudými hvězdami. V tomtéž stylu byly i vodotrysky a osvětlení - obiliný klásek jeden vedle druhého. No ale co teprve vnitřní expozice. Tak například do ruské výstavy se platilo 30 rublů vstupné a obsahovala asi 5 vitrín s jedním horším kýčem než druhým. Neodpustili jsme si do knihy zápis, že nechápeme zda je to myšleno vážně, nebo je to drsný vtip. Jinam se už naštěstí nic neplatilo, ale obsah byl prakticky nulový. Inu výdobytky socialismu... Ale park to byl hezký.

Večer jsme šli do divadla - jak jnak. Při vstupu do divadla to teda vypadalo, že se tam buď nedostanem, nebo že budeme okradeni úplně o vše. Byl tam takový nával... Strejda nám pak vysvětlil, že tam čekali (no spíš bojovali) lidé na vstupenky, které zlevňují těsně před začátkem, jen na 20 % ceny. To je tedy dost velký rozdíl, náš lístek stál 1000 rublů. Byl to muzikál Romeo a Julie. Ale 12 stoliček bylo lepší.

Ostatní články seriálu

  1. příjezd, Moskva
  2. Izmajlovský rynk
  3. Kreml
  4. Zagorsk
  5. Suzdal, Vladimir
  6. Moskva a odjezd do Petrohradu
  7. Petrohrad, Ermitáž
  8. Petrohrad, Carské selo
  9. Peterhof, Petro-Pavlovsk, Petrohrad
  10. Novoděvický hřbitov v Moskvě
  11. toulání po Moskvě
  12. Moskva a V.D.N.CH.
  13. Treťjakovská galerie
  14. Moskevský cirkus
  15. odlet z Ruska

Komentáře k článku

Nejsou komentáře k zobrazení. Můžete být první a něco sem napsat.
přidat nový komentář
numeric code

rodinka | obřad | To je ta pravá fotka, co by nám měla viset nad postelí.
indiáni, koně a tak... | prázdniny 2004 | němečtí koně
putování | Braşov, Bran, cabana Plaiul Foii
putování | nějaké údolí, Glencar Lough, Marble Arch Caves and Cullagh Mountain Park, Downhill | Návštěvníci se museli sápat po mokrých schůdkách. Vlhkost byla snad víc jak 100%.
putování | Kilkeny, Killerney | Válení před hradem v Kilkenny spolu s desítkami dalších turistů.
putování | Maidstone, Rosslare | místo vylodění
rodinka | košíková a besídka
indiáni, koně a tak... | dýmkový kámen | obřad s dýmkou, která bude nahrazena novou
putování | Schonbron, Maidstone | historické náměstí v Bruselu
rodinka | z Umíraydy na Skřipský mlýn
putování | Kilkeny, Killerney | Krasná hradní kaple, která byla v pozdějších dobách zrekonstruovaná.
putování | Kilkeny, Killerney | Opouštíme hostel v Kilkenny, který se mi líbil nejvíc ze všech předchozích i následujících...
putování | Peterhof, Petro-Pavlovsk, Petrohrad | Někde na fotce je Eva.
sport, hospoda a tak... | Tandem ze 4000
ostatní | Družinová výprava Modré I. - letní Oslavka | žába - jeden z objevů
rodinka | na Umíraydu
ostatní | dřevo, pytlování pod boudou a procházka na Umíraydu | V pravou chvíli zmáčknout spoušť...
putování | Carnac
putování | Paříž
rodinka | oběd | Přestávka v jezení.
indiáni, koně a tak... | Zimní indiánské táboření 2005
putování | carmatura Zarnei - cabana Urlea
indiáni, koně a tak... | matky jedou na válečnou výpravu
rodinka | oběd | Starší neteř Saška.
putování | Dowhill, Belfast (Severní Irsko) | Mussenden Temple od pobřeží.
ostatní | Družinová výprava Modré I. - letní Oslavka | Tomáš s Robinem na houpačce
putování | výlet na Aranské ostrovy | Jednu chvíli jsme se rozdělili na dvě skupinky - podle aut. Naše šla necestou...
indiáni, koně a tak... | prázdniny 2004 | ...a nad nikým se nepovyšuj...
feed

Pokud byste ocenili informační kanály na míru, pak si budete muset ještě nějakou dobu počkat... :-(

  • © Flexa 2010, 2011
  • navrhl a vyrobil Flexa
  • šíření obsahu bez vědomí autora není povoleno